Ostatni dzień rekrutacji na studia II stopnia

Trwa rekrutacja na II stopień studiów w Politechnice Łódzkiej. Nasza uczelnia przygotowała bogatą ofertę kierunków studiów w języku polskim i angielskim.

Rynek pracy dynamicznie się zmienia. Politechnika Łódzka wychodzi naprzeciw tym zmianom. Kandydaci mogą wybierać spośród 33 kierunków studiów, realizowanych na 8 wydziałach naszej uczelni. Proponowane kierunki kształcą specjalistów w branżach o wysokim potencjale innowacyjnym. Wśród proponowanych kierunków w dalszym ciągu nowością pozostaje biogospodarka, realizowana na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Program kształcenia został przygotowany w wyniku porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Łódzką i Politechniką Warszawską

Studia drugiego stopnia to przygotowanie absolwentów do pracy samodzielnej, także w obszarze badań - wyjaśnia prof. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds. kształcenia w PŁ. - I tu staramy się wprowadzać nowe i nowoczesne metody kształcenia, które dają możliwości właśnie takiego przygotowania się do dalszej pracy, także poprzez aktywne uczestniczenie w zadaniach badawczych Uczelni

Tym zadaniom mają służyć również kierunki studiów prowadzone w języku angielskim. Obok istniejących, takich jak Computer Science and Information Technology, Electronic and Telecommunication Engineering, Energy Systems in the Built Environment oraz Industrial Biotechnology, w tegorocznej ofercie pojawiły się dwie nowe propozycje – włókiennictwo i wzornictwo w języku angielskim.

Wprowadzając te kierunki, nawiązujemy do strategii Politechniki Łódzkiej, która kładzie szczególny nacisk na rozwój koncepcji kształcenia w językach obcych dla studentów polskich i zagranicznych – wyjaśnia Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, prof. Katarzyna Grabowska. – Oba kierunki oferują kształcenie oparte na nowoczesnych metodach nauczania w tym Design Thinking i PBL, przez wyspecjalizowaną kadrę z wiedzą i doświadczeniem o międzynarodowym zasięgu. Absolwenci studiów w języku angielskim zdobędą wysoko wyspecjalizowaną wiedzę i praktykę umożliwiającą podjęcie pracy w krajowych i zagranicznych firmach z branży tekstylnej, odzieżowej i wzorniczej.

Aby aplikować na wybrany kierunek studiów, należy zarejestrować się w Portalu rekrutacyjnym, a następnie złożyć dokumenty w Dziale Rekrutacji Politechniki Łódzkiej przy ul. Radwańskiej 29. Rekrutacja na studia II stopnia potrwa do 21 lutego 2020 r. (piątek) do godz. 15.00.

Pełna lista kierunków drugiego stopnia, na które prowadzona jest rekrutacja, znajduje się tutaj